UğraşmaM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
UğraşmaM

En Kaliteli bilgi paylaşım platformunuz

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Travian Galya taktiği

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Travian Galya taktiği Empty Travian Galya taktiği Ptsi Mart 28, 2011 5:55 pm

šŠâśŜĩŋÒ

šŠâśŜĩŋÒ
Co Admin
Co Admin

selam 1 senedir travian oynuyorum
oyunda romanın üstünlüğünü ileriki safhalarda kabul etmeniz gerekecektir,hem savunmada hem de saldırıda.Ama galya halkıyla oynaması çok zevklidir. Size tavsiyem etrafınızdaki halklara bir bakın ve sizi tehdit edebilecek halklar genelde cermense paylaşacağım taktik çok işinize yarayacaktır.

ilk olarak hammadde deponuzun seviyesinin 1,5 katı sığınak yapın!! bu en önemli şart!! online olamasanız hammadde deponuz dolsa bile hammadde kaptırmayın!!

cermen mantığı saldırıya dayanır savunmaları kötüdür. Oyuna yeni başlarken herkes saldırayım yağmalayayım derdindedir. ve kolay asker basıldığı için (tokmak sallayan) onlarca basarlar sağlam yağmaları olur saldırı gücü iyi olduğu için 100-200 tokmak yapıllana kadar genelde farklı asker basmazlar.Cermenlerin en büyük hatası "ya ben tokmak sallayanla yağmaya gidiyorum, daha hızlı yağma yapayım paladin çıkarayım hem taşıma gücü de kuvvetli hem de savunmada piyadeye karşı iyi" düşüncesidir çünkü galyanın bu durumda inanılmaz bir avantajı vardır o da TOYTATIN ŞİMŞEĞİ. oynadığım hiçbir serverda paladin ve balta sallayandan önce mızraklı basan görmedim!!!

Arkadaşlar bu asker çeşidi çok köy kapattırır ve bence en iyi de kahramandır. tokmak sallayan ve paladin çizmek için yaratılmış bir atlı...

oyun açıldığında ödevleri yapın, profilinize kaç saat koruma altında olacağınızı gösteren kodu silin derim, dikkat çekmeyin. sonra da üretiminiz yaklaşık 100 er hammadde olana kadar asker basmayın, tuzak da basmayın gereksizdir, boşa hammadde ve tahıl tüketimi..

100 er hammadde üretimine ulaştıktan sonra 1-2 gün sürekli online iseniz 30 kadar phalanx basın ve nüfusu 3-5 olan boş köylere 5'erli yollayın.üretim alanlarını yağma süresince geliştirin, özellikle galya ırkında tuğla çok önemlidir 2. olarak da tahılı artırın çünkü ahır basacaksınız ve atlı basacaksınız bunlara girişmeden +50 civarı tahılınız olsun.

ve sıra toytatta!! toytatın araştırmasını yapacak hammadde yüksektir. o yüzden hammadde deponuzu geliştirin, kazaya kurban gitmemek için sığınağınızı da..

ilk çıkan toytat sizin kahramanınız olacak kahraman kışlasında ilk 5 puanın 4ünü saldırı puanına 1 ini de rejenerasyon puanı olarak kullanın ve toplamda devamlı online olup 10 toytat çıkarın.
bu dediğimi yapana kadar nüfusunuz 100-120 civarı olmuştur. etrafınızdaki en sağlam cermen yağma gücüyle birlikte çok çok 200 nüfusa ve bir o kadar da askere sahiptir.

ve eminim paladin ya da balta basmıştır ki bence paladin basar

ve rapor:

10 toytat 1 kahraman hele hele %10 bonus da varsa 150 tokmak ve 20 paladin kaybı olacaktır.. bu ciddi bir kayıptır eğer birkaç kişi varsa sizi tehdit edecek toytatın 20 olmasını bekleyin ve saldırın en güçlüsüne..

cermen mızraklı basmak isteyecek ama siz gitgellerle genelde sığınak yapmayan cermene göz açtırmayacaksınız ve bastırmayacaksınız mızraklı..hele hele toytatın şimşeğinden kahraman yapıp 1-2 de seviye kazandığını düşünürseniz, tek kahramanı yollayarak 10-15 mızraklı kesmeniz olası...eğer bastıysa siz de yağmaladığınızla kılıçlı basın ve 2-3 gün içinde köyün kapanmasını izleyin..
savunmada toytat çok kötüdür bana kalırsa hazır ahır varken druyid araştırın ve olayı bitirin

ve size tavsiyem çitiniz 20 olmadan, hammadde alanlarını 10 a getirmeden askerle savunma yapmayın!

2. köyü alırken 15 tarlalı köy varsa etrafınızda, ve sağlam bir eleman bırakmadıysanız 7 tarlalı falan alın ya da galya için 4-5-3-6 köylerden birini alın
biri gelsin 15 tarlayı alsın.. günü gelince 1 günde size geçecektir o köy, sabırlı olun..

herkese iyi oyunlar

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]