UğraşmaM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
UğraşmaM

En Kaliteli bilgi paylaşım platformunuz

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Travian Cermen Taktiği

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Travian Cermen Taktiği Empty Travian Cermen Taktiği Ptsi Mart 28, 2011 5:52 pm

šŠâśŜĩŋÒ

šŠâśŜĩŋÒ
Co Admin
Co Admin

arkadaşlar bir sürü cermen taktiği var ama bir çoğu hemen hemen aynı şeylerden oluşuyor.Yani yeni ve özgün stratejiler denemek yerine riskli ve alışılmış stratejiler üretiliyor.Biraz uzun gelebilir ama ben kabataslak bi taktik yazıp geçmek istemedim..yaptığım her adımı iyice açıklayıp nedenleriyle ortaya koymak istedim..Olabildiğince çok sayıda tokmak sallayan ile korumadan çıkmak her ne kadar cazip gelse de bazı yönleri eksik kalıyor.Siz az nüfustayken etrafınızdakilerin sizden kat kat daha fazla nüfusa sahip olması biraz sinir bozucu olabilir.Hatta ben saldırırken öncelikle düşük nüfuslu olanları seçerim.Yani nüfusu benden yüksek olanları 2. plana koyarım.Nüfus bu bakımdan etkili olabilir..Burdan hareketle Hem iyi bir nüfusunuzun olacağı hem de yeteri kadar askerinizin olacağı bir taktik çok daha yararlı olabilir..Kısaca taktiğimin içeriğinden bahseddikten sonra gelin bir taktiğimize göz atalım..

Aktivasyon Saati: Server'a kayıt saati çok önemlidir..Server açılır açılmaz kayıt olmak size hiç bir fayda getirmez.Ben ilk oynadığım zamanlarda server'a hemen kayıt olurdum hatta bazen bi süreliğine top10 a girer ve bundan dolayı gereksiz yere gurur duyardım ama inanın işler ters gitmeye başladığında kendinizi birden en aşağılarda buluyorsunuz.Nüfus kasıcam ilk sıralara giricem diye boşuna kendinizi kasmayın neticede diğer oyuncuların da maximum yapacağı bir nüfus vardır yani koruma süresinde sizden taş çatlasa 7-8 nüfus fazla yapar.Tabiki server'a geç kayıt olmak ta bize bir fayda getirmez.Benim tercihim Server açıldıktan 4-5 saat sonra kayıt olmak..Böylece ertesi gün kalktığınızda koruması kalmış olanları rahatca yağmalayabilirsiniz.En önemlisi asker kaybetmezsiniz çünkü koruma süreniz henüz dolmamış olucak..Kilit yeme gibi bir durumunuz da olmayacaktır..Ve bir tavsiyede bulunayım eğer sabah erkenden kalkarsanız yani diğer oyuncuların korumalarının kalktığı anda uyanık olursanız etrafta 7/24 aktif olduğuna inandığınız bir cermene o anda saldırı atmanızı öneririm.çünkü aktif olan bi cermen koruma süresi kalktıktan sonra hemen yağmaya başlar...Askersiz bir vaziyette ondan iyi hammadde kaldırabilirsiniz.Tabiki öncelik 2-10 nüfus arası oyuncuları yağmalamaktır..

İlk Adım: Görevleri seçme veya seçmeme meselesine gelelim.Görevleri seçmediğimiz zaman bize 10 saat arayla belirli miktarlarda hammadde gelicek.Diğer taktiklerde hemen kışla basıp tokmak sallayan üretme fikrini öne sürmüşler ama şöyle bir durum var..Siz koruma süresi içinde olabildiğince tokmak sallayan basacağınızdan sığınak basamazsınız ve gelen saldırılarda hammadde kaybetme ihtimaliniz yüksektir.Etrafınızdakiler muhtemelen sizi ezik görecektir ve ilk günden saldırı kaçınılmaz olacaktır.Etrafınızda acemi oyuncular varsa orasını bilemem.Ama benim tercihim görevleri yapmayı seçmektir.Çünkü görevleri yaparken hem bize lazım olan yapıları geliştireceğiz hem de bunu karşılığında ödül alacağız..Ödevleri yapmayı seçtik..(Bu arada bize gelen altınları ne yapacağız derseniz benim tercihim altınları sonraya saklamanız..Eğer tahıl sıkıntısı çekerseniz sadece tahıla %25 verebilirsiniz..ama Altınlara ellememeni öneririm nedenini ikinci adımda açıklayacağım) 22 numaralı göreve kadar hepsini yapıyoruz.22. görevi yapmıyoruz..Ve hemen ardından tahıl ambarı ve Hammadde deposu basıyoruz..Pazar basmak için hazırlık yapıyoruz..(bunu da ikinci adımda açıklayacağım) Ve pazarı inşaa ediyoruz..bundan bir önceki görevde yani 21. görevde bizden 2 tokmak sallayan basmamızı isteyecek.işte bu görev bizim asker olayına start dediğimiz görevdir..

İkinci Adım: Şu an hem iyi bir nüfusa sahibiz hem de asker basmaya yavaş yavaş başladık..tabiki böyle devam etmicez..Çünkü koruma kalkana kadar basabileceğimiz tokmak sayısı maksimum 8 olur..Ama biz bunu daha fazla bir sayıya ulaştıracağız..İşte burda sözünü ettiğimiz altınlar devreye giriyor.Şu anda saatlik üretimlerimiz 24'er tane.Tabiki böyle asker basmaya devam edersek elimizde demir ve tuğlalar fazlalık olucak odunlar da eksik olucak.işte burda npc yapmamız gerekecek..Depomuzun kapasitesine göre 1200'lük depoda maximum 12 tane tokmak sallayan basabiliriz..1140 odun 900 tuğla 480 demir 480 tahıl gerekicektir 12 tokmak basmak için..yani toplamda 3000 hammadde gerekıyor..Hangi türden olduğu farketmez 3000 hammaddemiz olduğu zaman npc yapıp 12 tokmak sallayan basıyoruz..Tabi tahıl için biraz pay bırakmanızı öneririm yani +50 hammadde felan da tahıl için bırakırsanız sıkıntı yaşamazsınız..Şimdi görevden kalan 2 tokmağımız vardı 12 tane daha bastık etti 14 tokmak sallayan..Tabi daha korumanın açılmasına 20-30 saat gibi bir süre var bu süre zarfı içerisinde aynı uygulamayı 1 kez daha yaparsanız toplamda min=16 max=26 tokmak sallayanınız olucaktır...Altınlarımızı bu yönde harcadığımız zaman daha faydalı olucaktır..Çünkü %25 üretimlere versek bile ne değişir ki en fazla 5-6 miktarlık bi artış olucaktır..Taviseym diğer gelicek olan altınları da ilerde kullanmanız yönünde olucak.Yani üretimleriniz 50-60 gibi olunca %25 uretım verebılırsınız yada hiç vermeyıp npc yapıp maximum tokmak sallayan basabilirsiniz..Ben hep Npc ye saklıyorum altınlarımı..

Üçüncü Adım: Saat sabah 8 oldu ve diğer oyuncuların koruması kalktı.Tabi bizim korumamızın kalkmasına daha 4-5 saat var..Elimizde yeteri kadar tokmak sallayan var şimdi hemen yağmaya çıkıyoruz öncelikle 2-10 nüfus arası oyunculara saldırıyoruz depoları full olucaktır.gelen hammaddelerle tekrar npc yapıyoruz ve tokmak sallayan sayımız inanılmaz bir şekilde artıyor.tabi her npc de tahıl için fazlalık bırakmanızı öneririm..Nüfusumuz orta seviyede.Asker sayımız da orta seviyede.Artık yağmadan gelen hammaddelerle üretimlere veriyoruz..Ben sığınağı da seviye 4-5 yapmanızı öneririm neticede bizim de korumamız kalkıcak ve saldırdığımız adamlar küplere binmiş bir şekilde bizi beklıyor olucaktır 22. görevde bırakmıştık..hammaddeleri 2 yapıp o görevi de tamamlıyoruz gelen altınları dilerseniz uretımlere verebılırsıız dılersenız npc yapabılrısınız sıze kalmış.Bütün hammadde alanlarını 2. seviye yaptıktan sonra size önerim Öncelikli olarak odun ve tahıl üretimlerini arttırın..Demiri bırakın kalsın çünkü elinizde oldukça fazla demir birikecek..Burdan sonrası size kalmış...

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]