UğraşmaM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
UğraşmaM

En Kaliteli bilgi paylaşım platformunuz

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

WOW Boss Rehberi Ve Dungeonlar

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1WOW Boss Rehberi Ve Dungeonlar  Empty WOW Boss Rehberi Ve Dungeonlar Ptsi Mart 28, 2011 6:00 pm

šŠâśŜĩŋÒ

šŠâśŜĩŋÒ
Co Admin
Co Admin

Soul Invictus'un MC BOSS Rehberi

1.Lucifron :

MC deki en kolay boss lardan biri olmasına karşın iyi bir decurse dengesi kurulamaz ise kısa sürede sizi wipe edebilir.

Lucifronun önündeki core hound pack i geçtiğikten sonra pull için mekan hazır duruma gelmiş demektir, burada dikkat etmeniz gereken özellikler; sol taraftaki mağara girişinden uzak durun implerin çok kısa bir spawn zamanı olduğu için onları aggrolayabilirsiniz, ve raidte mt ve onun healerları ve decurserları dışında kalanlar mağaranın dibinde dursunlar, warriorlar lucifronu 2 guardını o bölgeye getireceklerdir., guardların pek bir özelliği yok ve aynı 2 molten giant kestiğiniz taktikle kolayca öldürebilirsiniz, lucifrona gelirsek, değişik özellikleri olan bir boss olup mc genelinin tersine shadow dmg veren curseleri bulunur, bunlardan en önemlisi 10 sn. içerisinde 2000 dmg. veren impending doom durki ya hemen decurse edilmesi yada heal ile hedefin hayatta tutulması gerekir, diğer curse ise ability lerin ve spellerin zamanını ve harcadıkları manayı iki katına çıkaran Lucifron`s curse dür, bu gerçekten can sıkan bi curse olup mananızın çok kısa sürede tükenmesine neden olur, bu curse için öncelikle healerlar,mageler ve daha sonrada warlocklar olmak üzere bir sıra izlenebilir, ayrıca Lucifron un guardlarının main control özelliğine karşı ( genelde mc yi tanklara atar) dikkat etmelisiniz zira mc yemiş bir tank luci yi tutmadığı gibi sizide öldürebilir...

2. Magmadar:

Lucifronu geçtikten sonra önünüze çıkan core hound packlerin ardından Magmadar la karşılaşmaya hazırsınız demektir,dikkat: core hound packlerin 60 dk. spawn zamanı olup eğer magmadar da işiniz uzun sürerse arkanızda kötü bir sürpriz ile karşılaşabilirsiniz, magmadar öldükten sonra core houndlar spwan olmazlar...

Öncelikle Magamadar ın saldırı özelliklerini yazayım;

*Onyxia gibi ağzından alevler saçar ama bu ony ninki kadar etkili olmayıp mesafes de çok kısıtlıdır
*fire Spit; raid te random bir hedefe ateş topu atar ve bu ateş topu düştüğü yerde 10 sn kadar yanmaya devam eder eğer bu alev kümesine dokunursanız baya Hp götüren bir dot alırsınız mümkün olduğunca bu ateş kümelerinden uzak durmaya çalışın
*Fear; bu özellik 30 yard içerisinde bulunan herkese 4-5 sn süren bir fear etkisi verir,caster lar 30 yard dışında durarak ve mt ise dwarf priest tan fearward alarak (horde lar kusura bakmasın onlarda ne var fear a karşı bilmiyorum, ama warriorlar fear dan kurtulmak için hemen stance değiştirip berserk moda girebilirler)
*Frenzy, Magmadar ın en dikkat edilmesi gerekn özelliği bu olup köpeği enrage moduna sokup dev gibi birşey yapar, bundan kurtulmanın tek yolu Lucifron dan düşet t-shot dediğimiz sakinleştiriciyi hunter lardan birinin Magmadar üzerinde kullanmasıdır, Luci den her defasında 1 adet olmak üzere %100 şansla düşen t-shot MAgmadar için mutlak gereklidir,aksi takdirde enrage olmuş bir Maggy hepinizi bi oturuşta yiyebilir

Öldürme taktiği, "incoming bubble" diyerek alay ettiğiniz bir paladin shield ile gidip magmadar ı aggrolayıp bir miktar öne getirdikten sonra bütün melee klas lar ve mt healer ları magmadar ın arkasına geçmelidir,diğer healer lar ve dps ler fear range in dışında (30 yard) durup dmg ın kralını verince olay çok çabuk hallolur ^^
Manası biten warlocklar biraz uzaklaşım lifetap - bandage ikilisiyle bu ihtiyaçlarını giderebilirler, unutmayınki manası bitmiş bi caster a heal yapmak sadece boşa efor harcamaktır..

3.Gehennas :

Bu boss mc deki en fazla taktik gerektiren boss lardan biri olup görünüş olarak Luci yi andırsada ondan çok daha güçlüdür..
Gehennas ın özellikleri şunlardır:
*Gehennas`s curse; random bir hedefin aldığı heal ı %75 oranında azaltır,bu curse melee class lara yapıldığında onları heallemeden önce decurse yapmak gerek yoksa çok kısa sürede mana sız healerlarınız olacaktır (mànasız healerlar )
*Rain of Fire, bu aynı warlocklarda olduğu gibi gökten ateş toplarının yağmasıdır 30 yard menzili vardır, ateş yağmaya başladığında altında durmamaya dikkat edin Not: bu özelliği kullandığı zamanlar başka ataklar yapamadığı için mümkün olduğunca çok dmg vermeye dikkat edin.
*shadow bolt: Gehennas ın en çok dmg veren atağı olup sanılanın aksine random değil ilk olarak magelere ve priest lara yöneliktir, aynı hedefe peşpeşe 3-4 defa shadow bolt gönderme ihtimali olup daha boss a ilk saldırdığınız anda mt healer ı ölünce "aa ne çabuk öldü" diye şaşırmayın ve healerlar ile magelere shadow bolt saldırısı başladığında hemen shield açın (ben warlock um ve henüz shadow bolt yemediğim için resisten etkilenirmi, etkilenirse ne oranda olur bilemiyorum)

öldürme stratejisi; Bütün semender lerde olduğu gibi (Gehennas,Sulfuron,Lucifron -shazzrah ın guard ı yok- ) önce guardları daha sonrada kendisi olmak üzere bir sıra izlenmelidir,guardlar kolay olduğu için anlatmaya gerek yok yanlız Gehennas kestiğiniz bölgeyi temizlemeden boss a başlamayın ve surger-annihilator spawn timelerına dikkat edin ( oralarda dolanan core houndlarda var ancak magmadar kestiğiniz için spawn olmayacaklar, bu da demek oluyorki magmadar kesmeden gehennas ı denemeyin Razz)

Guard lar öldükten sonra Gehennas ta yine basit bir boss olarak tek başına kalıyor ve aoe lerden uzak durup sürekli hafif yer değiştirmelerle kolayca öldürülebiliyor. (aslında yazarken dikkat ettimde guardlar ölünce boss lar kolay yazıyorum hep ama gerçekten boss lar kolay ,üzerinizde epic set olmasına gerek yok,hiç unutmam ilk mc raidim 25 kişi ile luciye kadar bırak wipe ı kimse ölmeden gelmiştik ve ilk wipe ımızı ben eye of kilrogg gönderip luciyi aggrolayınca yemiştik)...

4.Garr :

Öncelikle etrafta bulunan 4 giant ile fire ve stone elementaller i temizlioruz, iyi bir pull ile önce elementalleri tek başlarına çekebilirsiniz.
daha sonra raidte en az 4 warlock olduğunu düşünerek (3 te olur ama çok az olur,2 ile hiç denemeyin eğer ilk seferinizse) öncelikle Garr ın yanında bulunan guardlarını hunter marklarıyla warlocklar arasında paylaştırıyoruz, daha sonra geriye kalan guardları ve garr ı tanklar arasında paylaştırıp raidi yarım daire şekline getiriyoruz,burada warlocklar kendi hedeflerini banishleyecek warriorlarsa diğer 4 elementalin sıra ile öldürülmesini sağlayacak,not: her guard ın ölüşü Garr a bir miktar güç verdiği için bütün guardları öldürelim sonra Garr ageçelim diye düşünmeyin(8 tane warlockla girip hepsini banishlemek te güzel bi yöntem ama 8 sağlam warlock bulmak kolay değil bu zamanda )

Garr ın özelliklerine gelirsek, açıkcası ben warlock olarak uzakta banish işiyle uğraştığım için pekbi dayağını yemedim ama en belirgin özelliği üzerinizdeki buffları almasıdır yani aaaa bütün buffları kuşanıp garr a yakllaştığınızda üzerinizde bir tek yediğiniz dmg dan açılan fire shield i görmek sizi şaşırtmasın, diğer bir özellikte hareket hızınızı bir miktar düşürme,bu garr a yaklaştığınızda (25 yard ın altında) etkili olan bir özellik ve o sırada banish yapan warlock ları kötü yönde etkileyebilir, warlock banishlerine gelirsek, voidwalker kullanabilirsiniz banish ten çıkan hedefi kısa bir süre oyalaması için ama ben her warlock un banishtimer add-on ununa sahip olduğunu düşünerek imp ile kalmanızı tavsiye ederim zira buffların kaldırıldığı bir ortamda imp st-----sı baya yararlı olur, banish süresi 30 sn. dir bu nedenle süre bitimine doğru 35-40 yard menziline çıkarsanız guardlar size ulaşamadan tekrar banishleyebilirsiniz, banishtimer ınız varsa buna hiç gerek yok son 2 sn kala yeni banish cast ine başlarsanız guard banish açıldığı anda tekrar banish e girer.
ilk 4 guard öldükten sonra garr ı öldürüyoruz pekte zor olmayan bir şekilde daha sonra sırasıyla banish li hedefleri öldürüp bu boss uda geçiyoruz,not: Garr ölünce banish li hedefler kaybolmuyor bu nedenle boss indi diye sevinip guardları unutmayın...

5. Baron Geddon:

Baron u pull lamak için öncelikle bulunduğu bölgenin girişindeki ilk lava pack i temizliyoruz, daha sonra garr ı öldürdüğümüz bölüme gidip yine ağzı tünele bakan genişçe bir yarım daire oluşturup huter peti ile Baron u pulluyoruz.

Baron un özellikleri;
*inferno, yaklaşık 30 yard a kadar etkili olan bir fire aoe atak olup verdiği dmg dan çok aggro resetlendiği için mümkün olduğunca uzak durulmalı ve Baron aoe yaparken dmg vermekten kaçınılmalıdır,
*ignite mana,rogue lara ve warriorlara zarar vermez ama direk primary dps sınıflara büyük oranda zarar verir,her adımda 400 mana ve hp yaktığı için kısa sürede dispell edilmelidir,
*Living Bomb, belkide mc nin en eğlenceli debuff larından birisi olup raid içerisinde random olarak bir hedef bomba haline gelir,bu bomba 1500-2000 kadar dmg verir ve patlama sonucu havaya fırlayan hedef düşme sonucu yine 1500 kadar dmg alır, bomba olan mageler hemen ice block açmalı diğer shield açabilen sınıflar shield lerini kullanmalı druidler ayı moduna girip armor larını artırmalıdır, diğer sınıflar ise patlama sonucu ölmezler ise havada potion veya healthstone kullanarak düştüklerinde hayatta kalabilirler ( en son mc raidinde 4 kere bomba oldum ama healthstone ve küçük potionlar sayesinde hiçbirinde ölmedim) ancak dikkat edilmesi gereken en büyük nokta bomba olan kişi patladığı anda etrafına 4-5k dmg verirki bu birçok kişiyi o anda öldürürür, bomba olan eleman mümkün olduğunca hızlı bir şekilde grupta uzaklaşmalı ve diğerlerini korumalıdır ( hiç unutmam rogue un biri bomba olup main tank a koşmuş onu öldürmüştü, intahar bombacısımın ulan diye kicklemişti raid leader i olu ).

Öldürme şekline gelirsek, aoe yaparken dmg vermeyip bombalardan korunup ve ignite ı decurse ettikten sonra çok rahat bir şekilde öldürülebilir, spell menzilinden çoğunlukla çıktığını düşünürsek mümkün olduğunca dotlarınızı kullanmaya gayret edin..

6.Shazzrah:

Baron ile aynı mekanda bulunan bir boss kendisi ama diğer türdeşlerinin aksine yanında guard yok (ye kendine çok güveniyor yada guardlarını Majordomo almış)

Shazzrah bildiğiniz türden bir mage,blink i arcane impact ıyla filan tam kıl bir şey işte

Dikkat edilmesi gereken özellikleri;
*Blink, aggro resetleyim random olarak bir bölgeye ışınlanıyor ve orada acane patlamarı yapıyor 3 adet, burada dikkat edilmesi gereken nokta derhal ortaya main tank a doğru koşup onun aggroyu almasını sağlamak
*arcane patlaması,bu bildiğiniz magelerdeki gibi olup normal şartlarda 500-600 dmg verir, ancak Shazzrah ın bir diğer özelliği olan debuff sayesinde magic spell dmg almanız büyük oranda artar ve bu arcane patlamaları 2-3k dmg lar şekline olur ki bu debuff ın melee klas lardan hemen kaldırılması gerekir,
*son özellikte self buff ve can sıkıcısıda bu sanırım, Shazzrah bu buff ı kendine yapar ve spell dmg larınızın yalnızca %50 etki etmesine neden olur ,priest lar tarafından kaldırılabilir ve eğer kaldırmazsanız çok zorlanırsınız ama iyi bir decurse uygularsanız çok kısa sürede shazzrah tan kurtulablirsiniz...

7.Sulfuron:

Sulfuron hiçbir özelliği olmayan bildiğin warrior boss ^^

Yalnız ilk iki semender in aksine bu boss un 4 adet guardı var ve bu guardlar healer,bu nedenle ilk başta 5 warrior umuza boss u ve guardlarını paylaştırıyoruz daha sonra 3 tank ve mt bossun bulunduğu bölgeye yakın bir şekilde onları oyalarken biz sıra ile golemagg ın bulunduğu bölgeye giden yola doğru guardları çekiyoruz,öldürülmeleri çok kolay ve kısa süre içerisinde guardları öldürdükten sonra boss a geliyoruz nitekim oda fazla dayanamayıp canını teslim ediyor, Sulforon sanırım mc deki en kolay boss. bir özelliği veya özel bir taktiğe ihtiyacı yok...

8.Golemagg :

Bu boss ta yine Sulfuron ile beraber en kolay bosslardan olup,drop larının iyiğiliyle ölçülemeyeck bir kolaylıktadır ^^

Yanında iki adet core hound benzeri köpekle duran Golemagg adı gibi golem benzeri beyinsiz bir yaratık işte Köpekler ölümsüz olduğu için boşuna onları keselim sonra boss a geçelim diye düşünmeyin.

öldürme şekli; 2 warrior umuza bikaç healer verip köpekleri mağaranın geldiğimiz tarafına gruptan uzağa çekiyoruz daha sonra mt mizle beraber golemagg ın başına geçip yavaş yavaş aggroyu almamaya dikkat ederek dmg veriyoruz,golemagg arada bir firebolt atıyor ama bu fazla dmg vermediği gibi 150 üstü bir fire res. sahibiyseniz çoğu zaman resist ediliyor, yalnız golemagg hp sinin sonlarına doğru delirip (%5-10 arasında) mt ye inanılmaz şeyler söylüyor taban gösteriyor ama bir fenerbahçeli edasıyla yaptıkları yanına kar kalıyor,bu nedenle tüm healerların diğer raid üyelerini bırakıp o an mt yi heallemesi gerekiyor, mt ölürse golemagg serbest kalıp sıra ile aggo kimdeyse ona doğru koşmaya başlar, ama 20-30 kadar ölmemiş adamınız varsa merak etmeyin kısa sürede öldürebilirsiniz bu durumdayken bile...

9.Majordomo :

Öncelikle bu bossu summonlayabilmeniz için Azshara da denizin ortasındaki 4 adanın en büyüğünde bulunan Hydraxian Lord undan bir quest serisi almanız ve bunu tamamlamanız gerek,questin bazı parçaları silithus ta diğerleri ise molten core içerisinde yapılabiliyor ve kolay bir quest (quest i bitirince lord tan bir adet major mana potion iconuna benzer su ile aaaa fire res. ve bazı statlar veren yüzük alıyorsunuz,su yu kullandıktan sonra tekrar tekrar alabilirsiniz)

Majordomo yu summonladığınızı varsayarak boss a geçiyorum..

Majordomo playerlar tarafından öldürülemeyen bir boss (nasıl öldüğünü Ragnaros a geldiğinizde kendiniz görün anlatmayaım heyecanı kaçar )
yanında 4 adet elite ve 4 adet healer olmak üzere 8 tane guardı var,bu guardlardan healer olanlar nispeten daha zayıf ve sheep yapılabiliyor ,stunlock uygulanabiliyor (bu nedenle en az 4 mage iniz olmasına dikkat edin) guardlardan ilk 4 ü öldükten sonra diğerleri sheep a karşı immune duruma geçtikleri için öncelikle şu sırayı izlemenizi tavsiye ederim..
1.elite, önce ilk elite i öldürüyoruz bu elite ler ve healer lar magic ve melee dmg a karşı ayrı ayrı iki çeşit shield e sahipler ve bu shieldler açıkken verdiğiniz dmg ı reflect edip size gönderiyorlar,
2-3-4-5 healer, healer lar arada bir sheep modundan çıktıkları ve en fazla 3 kere sheep yapılabildikleri için mümkün olduğunca hızlı öldürmeye dikkat edin zira sheep yapılamayıp boşta kalan bir healer çok kolayca sizi wipe edebilir, healerları sıra ile öldürürken her ölenden sonra warrrior gidip bir sheep i dmg vererek eski haline getiriyor ve hunter markıyla beraber bütün dps ona yükleniyor ( Majordomo ölümsüz olduğu için ona dmg harcamayın),healerlar bittikten sonra elimizde 3 adet elite var,bunlardan sona kalan magmadar ın frenzy modunda olduğu gibi birhayli güçleniyor ve zorlaşıyor, yabancı forumlarda bu elite i %20 hp ye getirip o halde bırakmanız ve diğer 2 elite i öldürmeniz daha sonra bu uber olan elite i %20 hp deyken kolayca öldürmeniz tavsiye edilsede (gayette mantıklı bir yol aslında) elite o kadar da uber filan olmuyor (gerçi biz de 40 kişide yaşadığı için o sırada elite biraz kolay gelmişti) kolaylıkla öldürebilirsiniz..
Dikkat edilmesi gereken 2 şey var ,birincisi random olarak raidten biri Majordomo nun bulunduğu yerdeki core a summonlanıyorki core baya alevli, diğeri random birine firebolt atıyor domo ama uzakta durursanız pek size denk gelmez.

Domo nun tanklanmasına gelirsek,bunu mt niz bir adet sağlam paladin ve armor u yüksek bir petle bir hunter kolayca yapabilir, healer ların bu 3 lüyü hayatta tutmaları süresince domo kimseye bulaşmaz,unutmadan taunt immune boss lara karşı fazla dmg vermemeye dikkat edin çünkü warriorun aggroyu alması pek kolay olmaz..
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

pIRCHman'den Silithus Quest rehberi;

Raid alani degil ama XP + Reputation Kasanlar icin bildigim kadari ile bir seyler yazayim dedim ..
Silithus .. bence Oyunun en uyuz arazisi ( Blasted Land’s henuz aktif olmadigi icin oyle diyorum ) ama XP toplamak ve reputation farm etmek icin ideal bir mekan.

Once ulasim .. Gadgetzan kusunuz aciksa yapişacak olan sey Mount’a atlayip Un’Goro ‘yu caprazlama gecmek ve Silithus’a girmek .. kraterde kus aramayin .. yok.

Silithus’ta ise bir tane kus var o da Cenarion Hold’ta .. aslinda Horde ve Ally’in ayri kuslari var ama yaklasik ayni yerdeler. Cenarion arazisi tarafsiz, yani isine gucune bakan bir karsi faction uyesini uzerseniz guardlar’da sizi uzuyor.

Gerci ben pek dayak yemedim orda ( Horde’den ) ben de hic kimseye bulasmadim, harita kil .. Questler ise bayici oldugu icin millet genelde isine gucune bakiyor, kimse kimseye pek bulasmiyor. Bence siz de isinize gucunuze bakin .. zaten silithus'ta cok isiniz olacak.

A’Q kapilarinin acik oldugu bir PvP serwerindeyseniz ve yol uzerinde oyalaniyorsaniz raid gecerken biraz caniniz aciyabilir ama o kadar da olacak artik.

Neyse .. isimize gucumuze bakalim. Bu arada koordinatlar veriyorum, kendimde yol tarif etmeye de calisiyorum ama koordinatlar santim – santimine dogru diye bir sey yok .. biraz saga sola kacma olabilir .. olay yerinin milimi milimine dogru koordinatini verdigimi iddia etmiyorum .. bastan soliim, sonradan kizmaca, gucenmece olmasin.

Ilk Qestleri solo, ortalardaki questleri ise party ile yapabilirsiniz ... en son Questler icin ise kimi zaman party bile yetmiyor .. ayrica bol – bol sabir lazim.

Deadly Desert Venom .. Questi handaki Beetix Ficklespragg veriyor .. yilanlari ve orumcekleri kesin gitsin .. bu questi yaparken Securing the Supply Lines ‘i alirsaniz iki quest bir arada cikiyor. Istenen 8 tane Scorpid ignesi ve 8 tane yilan disi.

Securing the Supply Lines .. istenen 15 tane Dredge Striker kesmeniz .. questi size Windcaller Proudhorn veriyor ( Cenarion Hold ) yilanlar hemen Cenarion’un dibinde .. etrafinda, aramaniz gerekmiyor yani.

The Spirits of Southwind .. Questi Layo Starstrike veriyor. Southwind Village diye bir koy yikintisi civarinda ruhlarina bocuk sizmis druid ve fighter’leri dogruyorsunuz .. abiler 56 – 57 falan .. solo yapilabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken abi ile dovusurken arkadan size bir orumcegin dalmamasi ve de abiyi indirdiginizde icinden bir .. kimi zaman iki bocuk cikacagini unutmamaniz.

Ben bu questi solo olarak su sekilde yaptim ( tavsiye ) rahat savasmak icin koye giden ana yolda kalmaya calistim .. tufekle veya bomba ile pull edip abiyi tenha olan yola cektim ve orda kestim .. oluden bir bocuk cikiyorsa kesmeye dewam .. yok iki bocek cikiyorsa aynen topuk. Bocek sizi biraz kovaliyor, sonra vaz gecip oluye donuyor ve bir – iki dakika sonra da yok oluyor. ( Bu arada Southwind Village 63,50 ‘de )

Ilk questi teslim ettiginizde Beetix Ficklespragg size bir tane daha quest veriyor .. Noggle’s Last Hope .. ilk quest gibi bunu da cenarion’da hanin ust katindan aliyorsunuz.

Sizden Stonelash Pincer - Stonelash Flayer ve Rock Stalker isteniyor .. her birinden ucer tane toplanacak. Yani bu defa colun biraz daha derinliklerine girmek gerekiyor. Gene orumcek ve yilan kesmeniz gerekiyor .. ayni anda birden fazla MoB’un aggrosunu cekmemeye ozen gosterirseniz zor degil. Bu questte bulunmasi zor olan Rock Stalker .. onlari ya A’Q kapisi yakinlarinda ya da ( adi uzerinde ) silithus haritasinin dis cevresindeki kayalarda ( guney ) bulabilirsiniz .. kavun govdeli ve ince bacakli .. fazla buyuk olmayan orumcekler arayacaginizi unutmayin.

Hive in the Tower .. iste dikkat isteyen bir quest , solo yapilabilir ( ben oyle yaptim ) ama yaninizda bir veya iki arkadasiniz varsa cok daha kolay. Questi gene Cenarion’da ki Layo veriyor ve gene Southwind Village ‘a geri donuyoruz.

Simdi koyun girisinde attan ( yada neye biniyorsaniz ) inin bir zahmet .. sagda kayalarin uzerinde bir MoB olur .. once onu temizleyin .. kapi girisinin karsisinda veya solunda iki MoB daha oluyor genelde. Gene ayni taktikle ( yola cek ..kes .. boceklerden kac ) onlari da yatirin .. artik yolunuz temiz.

Aradiginiz kule koy girisinin hemen saginda .. ortalikta patrol dolasiyor ve koyun dis hattinda druid ve fighterlar nobet bekliyor ama giris temiz oldugu icin kuleye rahatca ( dikkatle ) gidebilirsiniz.

Kulenin icinde genelde uc tane MoB olur .. bunlari birden fazla kisiyseniz olduklari yerde, solo kasiyorsaniz aggro al .. savasarak geri cekil .. birini kes .. kac .. toparlan .. geri gir .. aggro al .. savasarak geri cekil taktigi ile alabilirsiniz.

Ben solo olarak uc tane LvL 57 MoB keserim diyebilirsiniz ama unutulmamasi gereken abiler olunce iclerinden bocek cikacagi .. yani aslinda kavga siz ve 6 – 9 MoB arasinda gececek.

Asagi temizlenince merdivenlerden kulenin tepesine .. orada bir sey war ( neye benzedigini hatirlamiyorum ama mouse uzerine gelince disli isareti cikiyor ) onu acin .. iki tane MoB cikiyor ( Spawn ) aynen kesin onlari .. loot edin acilen .. sonra ister kuleden asagiya atlayip kacin .. ister merdivenlerden .. ama asla durmayin cunku o ana kadar kulenin etrafinda ucusan onyuzbinmilyon bocuk aynen size daliyorlar .. yani ac – kes .. al .. ve anam – anam modunda kac.

Anlayacaginiz biraz kasiyor ama solo yapilabilir.

Stepping Up Security .. yilan kesme isine geri donuyoruz. Zaten Silithus dedigin bortu bocek yuvasi .. neyse .. bu defa Dredge Crusher kesecez, hem de 20 tane.

Bu abiler Cenarion’un ters tarafinda .. yani hana sirtinizi verin .. A’Q kapilarina yuzunuzu donun .. iste onunuzde uzanan colde bolca Dredge bulacaksiniz. Yanliz bu abiler LvL 58 falan .. yani biraz daha dikkat ve savasirken aggro cekmemeye dikkat.

Fazla anlatacak bir sey yok aslinda .. git .. bul .. duzgun yere cek ve kes ( yani sabir isi )

Sira geldi Twilight serisine .. su ana kadar bortu bocek kestik ve de reputation topladik. ( Bu arada bocuk keserken kan ciktiginda atmayin .. darkmoon kente geldiginde onlara verir .. item alir ya da iyi fiyata satarsiniz )

The Twilight Mystery .. artik yeterli reputation’u topladiniz ve size ilk ciddi questinizi veriyorlar. Geologist Larksbane sizden ( Cenarion’da ) 8 tane Twilight Tablet Fragment istiyor .. ne yapacaksiniz ? Haritanin kuzey kosesindeki vadide ( 23,10 ) eski bir kamp var ortalikta tas elementaller dolasiyor .. tabletler parliyor ve topraktan yari – yariya cikmis .. tiklayin ve toplayin.

8 tablet topladiginizda bunlari teslim edin ve bir sonraki Twilight questini alin. Twilight keserken birden fazla MoB’u tepenize toplamamaya dikkat edin yeter ( ozellikle elementaller Twilight kamplarina fazla yakin geciyor .. dikkat )

Noggle's Lost Satchel .. gene hanin ust katindayiz. .. Noggle’s Last Hope ‘da panzehir icin malzeme topladik ya .. abi bu defa da kaybettigi cantasini istiyor.

Canta nerde ? Canta Deathclasp ‘in yuvasinin hemen girisinde .. sagda .. yerde duruyor. Peki Deathclasp kim? Anlaticam .. Deathclasp’i kesmeye gittiginizde cantayi da almayi unutmayin yeter.

Hanin girisindeki ilan tahtasina bakin .. orada bir quest bulacaksiniz, questin ismi Wanted - Deathclasp, Terror of the Sands (Elite) .. bu abi oldukca iri bir akrep .. yaninda iki tane add ile dolasiyor, ben bu questi iki arkadasimla birlikte kolayca yaptim .. solo yapanlar da varmis ama solo icin zor biraz.

42,90 ~ 43,90’da abi .. sirtinizi Cenarion’a verdiginiz zaman A’Q kapisinin solunda bulunan Dwarf kampinin hemen arkasindaki tepede takiliyor abi.

Girin ve kesin .. cesetten Deathclasp’s Pincer’i alin .. geri getirin .. Cenarion’da Vish Kozus adli komutana teslim edin emaneti .. iste quest bitti. ( cantayi unutmayin .. malum Noggle’nin questi )

True Believers .. tablet toplamistik ya .. simdi gene Twilight’lara isimiz dustu .. bu defa tabletlerin cevirisini toplayacagiz. Bizden istenen 20 tane kagit ( tembelseniz AH’tan alin .. farm erbabiysaniz AH’ta satin ) .. aklinizda olsun .. bu tekrarlanabilir bir quest .. getirdiginiz her 20’lik deste icin ekstra reputation aliyorsunuz.

Kamplara gidin ve bayana kadar Twilight kesin .. haritada uc tane Twilight kampi var onlari acin ve kamp degistire degistire hepsini ziyaret edin. Normalde bir saat civarinda 20 kagit toplamaniz gerekir.

Vadiden topladigimiz tabletleri teslim edecegiz .. yeni bir gorev veriliyor o an questin ismi The Deserter .. abi nerde ? Kolay .. Southwind Village ‘a geri donun .. Silithus’u sinirlayan tepeleri takip ederek dewam edin .. solda onunuze bir magara cikacak .. abinin ismi Hermit Ortell .. tabletleri ona teslim edin .. yani gene bir DHL gorevi .. uFFF .. ( 66,69 .. Southwind’in guneyi )

The Twilight Lexicon .. Hermit abi sizden uc tane kitap isteyecek, bir – iki ve uc numarali kitaplari uc ayri Twilight kampindan toplayacagiz ( arada cikan kagitlari Cenarion’a teslim edip rep.alabilirsiniz ) .. koordinatlar ne ?

Kitap 1 - 26.37 Twilight Keeper ismi Mayna
Kitap 2 - 16.85 Twilight Keeper ismi Exeter
Kitap 3 - 40.40 Twilight Keeper ismi Havunth

Bu MoB’lar kampin icinde ve kenarinda rasgele spawn oluyorlar ama onlari indirdiginiz zaman loot olasiligi cok yuksek .. kitaplari alin ve hermit abiye geri donun. Hermit size A Terrible Purpose diye bir quest veriyo .. merak etmeyin .. gene DHL gorevi bu.

Commander Mar'alith Cenarion’da .. ona questi teslim ettiginizde size saglam XP ve hediyeler veriyor, yaklasik bir gun sonrada rasgele recipie ekledigi bir mail atiyor ve bir kez daha tesekkur ediyor. Commander Mar'alith ayrica size baska questler de veriyor .. ziyaret edilmesi , muhabbet konulmasi yararli bir abi yani.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]