UğraşmaM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
UğraşmaM

En Kaliteli bilgi paylaşım platformunuz

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Aqw Yeni başlayanlar

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Aqw Yeni başlayanlar Empty Aqw Yeni başlayanlar C.tesi Mart 26, 2011 9:25 pm

šŠâśŜĩŋÒ

šŠâśŜĩŋÒ
Co Admin
Co Admin

Merhaba arkadaşlar.. sizlerin önünde yeni konumla karşınızdayım.. arkadaşlar görüyorum ki oyun hakkında yeni başlayan arkadaşlarımın kafalarında çok çok sorular var.. ben arkadaşlarıma yardım için ve sorularınızı biraz olsun kafamdan silmek için böyle bir konu açmaya karar verdim.. umarım beğenirsiniz..

(Oyunu Bilmeyenlere)Ne Ki Bu Aqworlds denen şey?:
Aqworlds yani adventure quest worlds ve diğer serileriyle dünyaya nam salmış bir mmorpg oyunudur.. (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game)(multi oyunculu online oyunlar).. oyun grafikleriylede güzeldir.. savaş, vurdulu kırdılı tarzdadır.. en iyi yanı browser, yani tarayıcı oyunu olmasıdır..

Oynamak İstiyorum.. Oynamak İçin Karakterimi Nasıl Kurucam?:
aqworlds ün sitesine giriyoruz.. çok az aşağı indiğinizde büyük ve şekilli ''(Create A Free Account)'' butonunu göreceksiniz.. (play butonunun yanı) o butona tıkladığınızda size yaşınızı soran bir ekran gelecek.. aman fazla küçük yapmayın chat yapamazsınız ve güvenlikli chatsiz servera girmek zorunda kalırsınız. chat oyunda önemlidir.. karşınıza karakterinizi yaratacağınız bir ekran çıkacak.. warrior mage priest ve rogue diye 4 class vardır.. class oyundaki karakterimizin becerilerini ve güçlerini&özel güçlerini vs. belirleyen unsurdur.. bilirsiniz.. warrior savaşçıdır.. tavsiyem ilk başladığınızda onu seçmeniz.. aslında classların üzerinde durursak hepsi iyidir.. yanlız warrior güçlüdür.. silah hasarının %110 unu kullanır.. yani silahın hasarı 100 ise 110 vuracaktır.. bu priestde(oyunda healer diye geçer priest.) %100 mage de %90 roguede ise %75 olarak sınırlandırılmaktadır.. aslında warrior mage ve priest çok çok güçlü classlardır.. mage büyücü priest ise helaer yani can enerji hp doldurucudur.. ama ilk oynayışınızda warrior u seçmenizi öneririm alışmanız için.. oyunun en iyi taraflarından biri sonradan oyun içinde para biriktirip değişik classlar alabilirsiniz.. mageyi sonradan alırsanız warriorda envanterinizde kalıyor.. konumuza dönersek burda birde karakterimizin kişisel özelliklerini belirliyoruz.. burda işimiz bittiyse next e tıklayıp devam ediyoruz.. burda karakterime gireceğimiz id ve password şifrelerini ve e-mail yazıyoruz.. e-mail imizi doğru girmek zorundayiz çünkü aktivasyon mail i gelecek, chat için bu aktivasyon mailini onaylamamız gerekecek.. nexte tekrar tıklıyoruz ve karşımıza büyük harflerle success yazan ekran çıkıyor continue diyoruz veee karakterimiz artık hazır halde elimizde.. çıkan linke tıklayıp aqworlds.coma geri dönüyoruz.. (aktivasyonu e-mailinize girerek onaylatmayı unutmayın.)

Karakterimi Kurdum Bu Oyun Nasıl Oynanır?
aqworlds.com da play butonuna tıklıyoruz.. username ve password isteyen bir ekran çıkacak.. id ve passwordumuzu yazıp oyuna giriyoruz. server seçme bölümü çıkacak.. server sunucu demektir. istediğiniz birine tıklıyarak oyuna giriyoruz.. (detaylı server bilgisi resim albümünde..) evettt oyuna girdik.. (eğer girmezse ve fazla beklerse cancel butonu çıkar) bayağı karışık gözüküyor değilmi? ve kalabalık bir yerdesiniz.. ama aslında karışık değil.. resimli anlatıcam bu konuyu en altta resim albümleri vardır 2 farklı alternatifle indirebilirsiniz..

Nasıl Level Atlicam, Class Rankımı Yükselticem, Paramı Yükseltip İtem Alcam, Nasıl Canavar Kesicem, Nasıl Başka Şeyler Alıcam?:
Level yani seviye atlamak için başka yaratıkları kesmek gerekir.. bunları değişik haritalarda bulabilirsiniz.. yanlız kendi seviyenizin yettiği yerlere gidin.. 8. seviyeden sonra serbestsiniz dere bayır koşacaksınız ama şimdi değil.. ben size kendi seviyenize uygun yerleri göstericem.. öncelikle ''newbie'' adlı yere gidicez.. chat bölümüne /join newbie yazarak veya durduğumuz yerden yürüyerek gidebiliriz. bize bir slayt izletecek. slaytı izleyin. sonra sizi biryere atacak.bi çukura düşersiniz burası newbiedir. sağa doğru ilerleyin ve ilk canavarınız göreceksiniz.. sülüğe benzeyen yeşil bişeydir, adı slime.. ilk siftahımızı yapalımmı? hadi keselim.. kesmek için canavarın üstüne 2 kez tıklamamız yeterli.. herhalde altta bir çubuk ve üstünde kareler görmüşsünüzdür. bunların yerini rank yükseldikçe özelgüçler ve beceriler alacak. şimdilik 2 beceriniz var. birincisi oyunda her karakterde olan auto attacktır. canavara saldırmaya yarar. ikincisi ise yüksek hasar veren bi skilldir genellikle. (her classta değişir.) alttaki çubuklar canavar kestikçe yükselecektir. yeşil olan class seviyesi yani ranki mor olan ise exp yani level seviyesidir. bunlar aaaaenince 1 seviye atlanır. ayrıca canavardan para da düşer. bu paraları kılıç seviyelerimizi yükseltmek veya item açmak, yada item almak için kullanıcaz. (item açmak tabirini yani enchancementsleri daha sonra öğreticem.) ilk canavarı öldürdüysek eğer alttaki çubukların yükseldiğini ve canınızın indiğini görmüşsünüzdür. şimdi alttaki kalp işaretini kullanmanın vakti geldi. tıklayın, oturacaktır ve can yükselmeye başlıycaktır mana ile birlikte.

Tamam Artık İtem Almak Ve Görev Yapmak İstiyorum..:
canavarı kestiğiniz yerden yine sağa doğru ilerleyin.. bi kulübe çıkacaktır. sağ üstte de butonlar. ve acayip görünüşlü bi canavar. orda shop ve questler yani görevler vardır.. aşağıda linklerini koyduğum albümden resimli anlatımını bulabilirsiniz..

Enhancements Diye Bişeyden bahsetmiştin?:
Evet enhancements bazı düşen itemleri kullanmak için veya silahları kendi seviyenizin gücüne yükseltmek için kullanılır.. başka online oyunlarıda oynamış kişiler bilirler +basmak veya geliştirmek gibi bişeydir.. eğer yapmak istiyorsanız resimli anlatım albümünden bakabilirsiniz..

arkadaşlar tamamen kendi emeğim araklıklarla 3 günde yazdım uzun diyeceksiniz, işlerim vardı. tamamen kendi emeğim alıntının a sını bulamazsınız uğraştım resimleride kendim hazırladım okuyan arkadaşlarımada çok teşekkür ediyorum yeterki iyi olsun kötü olsun farketmez sadece yorumlarınızı bekliyorum, biraz uzun oldu ama idare edin
iyi oyunlar..

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]